Наполеон Бонапарт
Re: Наполеон Бонапарт
А в Париж ако знаеш колко паметници на руски генерали има. Най-красивият мост над Сена е Александър III и руснаците си го поддържат лъскав и позлатен.
А дъщерята живееше на спирка Сталинград на метрото.
А дъщерята живееше на спирка Сталинград на метрото.
-
- Мнения: 414
- Регистриран: нед май 13, 2018 1:46 pm
Re: Наполеон Бонапарт
Крепостното право в РИ е плод на династията Голдщейн-Хотторп-Романови и започва с отмяната на "Юриев ден". Окончателно и масово селяните за закрепостени след завладяването на Московската Тартария от тандема Александър 1- Наполеон Бонапарт. След поражението на Степан Разин РИ завладява териториите в централна Русия и зад Урал където крепостничеството и робските условия в Демидовските заводи придобиват нечувани висоти на зверствата. Както се казва "Горко на победените". Не случайно и до ден днешен е популярен израза "Москва не е Русия."
-
- Мнения: 414
- Регистриран: нед май 13, 2018 1:46 pm
Re: Наполеон Бонапарт
Москва гори при щурма на Наполеон при който френската армия понася загуби колкото за цялата кампания до това време.
Според вас на тази картина лети и пада към града от ляво на дясно примерно под 45 градуса? Има най малкото десетина продълговати обекта които ясно се виждат.
На тази ясно е изобразена сцена от самият щурм. Прекрасно са нарисувани попасенията от обстрела на крепостните кули. Обърнете внимание на защитниците на града! Няма нито един облечен в европейски стил а сме свикнали да ни убеждават че Русия яростно е следвала френската мода и във всичко е подражавала на фанцузите.Даже единствената дама леко в дясно от центъра на картината е облечене не по последна парижска мода а по скоро във източен стил! И да, твърди се че в града е имало хиляди ранени руски войници а тук не се вижда нито една руска униформа. Но ако се загледате по внимателно в мъжките персонажи на защитниците кведнага се забелязва че са облечени еднотипно в еднакви по цвят дрехи и с еднакви светли портупеи. Всички мъже които не са с френска униформа носят бради за разлика от французите. Изключение правят две фигури в центъра в жълто и червено облекло които са само с мустаци. Твърде е вероятно да са офицери от армията на защитниците.
А на тази картина от Ф. НЕЙМАН вероятно са изобразени френски "пожарникари" които гасят запалената от руснаците Москва! Странен метод за гасене на пожар с оръдия, не мислите ли?

На тази картина: "Пожар Москвы Жан-Шарль ЛАНГЛУА" се вижда на преден план яростно сражение където една от армиите търпи поражение и отстъпва а на втори план се вижда димящ град вероятно пожари. Тогава защо картинате е наречена "Пожар Москвы" след като самият пожар е изобразен едвали не символично и на втори план а ако не знаеш името на картината първото коетоо се забелязва е именно сражение и превземане на града с последващо опожаряване както си е било "модерно" действие от страна на победителите?
По правилно е картината да се нарече "Взятие Москвы" или името и е изменено в последствие?!?
Re: Наполеон Бонапарт
Защо тандем, според теб при Бородино са се биели заедно ли?Jefferson F. Davis написа: ↑ср ное 11, 2020 4:51 pmОкончателно и масово селяните за закрепостени след завладяването на Московската Тартария от тандема Александър 1- Наполеон Бонапарт.
-
- Мнения: 414
- Регистриран: нед май 13, 2018 1:46 pm
Re: Наполеон Бонапарт
Има версия че Александър 1 и Наполеон Бонапарт са били съюзници срещу трета страна. Има косвени доказателства и официални документи във френските архиви които дават повод за съмнение в достоверността на Официалната История. Също така на всички паметници и мемориали на руската бойна слава и армия от 1812г. е изобразен имперският орел на френската империя на Бонапарт а не двуглавият на Руската империя.Ихтамнет написа: ↑ср ное 11, 2020 5:35 pmЗащо тандем, според теб при Бородино са се биели заедно ли?Jefferson F. Davis написа: ↑ср ное 11, 2020 4:51 pmОкончателно и масово селяните за закрепостени след завладяването на Московската Тартария от тандема Александър 1- Наполеон Бонапарт.
Re: Наполеон Бонапарт
Срещу Руската орда? И давай тогава тези документи, само по картини не може да се защити такава хипотеза.Jefferson F. Davis написа: ↑ср ное 11, 2020 6:00 pmИма версия че Александър 1 и Наполеон Бонапарт са били съюзници срещу трета страна.
-
- Мнения: 414
- Регистриран: нед май 13, 2018 1:46 pm
Re: Наполеон Бонапарт
Утре вечер ще пиша, рано сутринта заминавам в командировка. Можеш да потърсиш информация по "Неудобные артефакты войны 1812 года"Ихтамнет написа: ↑ср ное 11, 2020 6:13 pmСрещу Руската орда? И давай тогава тези документи, само по картини не може да се защити такава хипотеза.Jefferson F. Davis написа: ↑ср ное 11, 2020 6:00 pmИма версия че Александър 1 и Наполеон Бонапарт са били съюзници срещу трета страна.
А самите картини са достатъчно красноречиви.
Re: Наполеон Бонапарт
А коя според вас е битката или кампанията, която е била най-тежкото и решително поражение за Франция и Наполеон и е имала най-тежки последствия за тях и най-голям принос за падането му? Още загубата на флота при Трафалгар, или Русия 1812, или кампанията в Германия през 1813, или във Франция през 1814, или Испания, или чак Ватерло накрая беше решителната битка?
Re: Наполеон Бонапарт
Ихтамнет написа: ↑съб ное 14, 2020 4:13 pmА коя според вас е битката или кампанията, която е била най-тежкото и решително поражение за Франция и Наполеон и е имала най-тежки последствия за тях и най-голям принос за падането му? Още загубата на флота при Трафалгар, или Русия 1812, или кампанията в Германия през 1813, или във Франция през 1814, или Испания, или чак Ватерло накрая беше решителната битка?
Решительное поражение - та битва, которая хронологически последняя.
Най-тежкая... Ну он сам вероятно не очень страдал и при Трафалгар, и в России и при Ватерлоо.
Если говорить про максимальные потери - то разумеется в России
Re: Наполеон Бонапарт
Понякога наистина финалната битка е най-важната, например в Първата световна решаваща е последната офанзива на Антантата, или на нашия фронт тогава е Добро поле, но далеч не винаги е само тя, по твоята логика значи във ВСВ решителната битка е била чак Берлинската, а не Сталинград или Курск? И щом смяташ, че Ватерло е най-ключовата във войните срещу Наполеон, значи британците и прусаците ли имат най-голям принос за победата над него (то друг интересен въпрос е в самата битка коя от двете армия изиграва решаващата роля)? Според мен пък тогава той вече е бил обречен, дори и да беше спечелил там, пак нямаше да има войски и ресурси да надделее над огромната коалиция срещу него, за мен още кампаниите в Русия и в Германия през 1812-13 нанесоха фаталните поражения и жертви на армията му, от които нямаше как да се възстанови, а тогава и останалите империи се обединиха срещу него.
Re: Наполеон Бонапарт
Я говорил конкретно про Наполеона.Ихтамнет написа: ↑вт ное 17, 2020 9:59 pmПонякога наистина финалната битка е най-важната, например в Първата световна решаваща е последната офанзива на Антантата, или на нашия фронт тогава е Добро поле, но далеч не винаги е само тя, по твоята логика значи във ВСВ решителната битка е била чак Берлинската, а не Сталинград или Курск? ...
Характер действий армий в его эпоху резко отличался от характера действий армий в 1 и 2 мировые войны.
При Наполеоне не было обширных фронтов и разных театров боевых действий.
Армия действовала в одном конкретном месте, и была сконцентрирована в одном конкретном географическом участке.
Решительное (окончательное) поражение на мой взгляд - это такое, после которого он уже не мог оправиться и собрать необходимое количество единомышленников и финансовых средств для продолжения войны.
Что касается Второй мировой войны, то можно назвать наступление при Курске - "переломным сражением" , после которого стратегическая инициатива окончательно перешла к противоположной стороне.
ИМХО
нет устоявшийся терминологии. Каждый может считать значения - решительное поражение, переломное сражение и т.п. - как считает нужным.
Re: Наполеон Бонапарт
Тук правят класация на всичките му маршали:
Кой от тях е най-успешният и трябва да е на първо място? Може би Даву според мен, особено заради Ауерщед, но има и други силни кандидати. И защо толкова много от тях предават Наполеон- Мармон, Бернадот, дори и Мюра накрая, и то при положение, че той се е отнасял много добре към тях и постоянно ги е награждавал с позиции и титли?
Кой от тях е най-успешният и трябва да е на първо място? Може би Даву според мен, особено заради Ауерщед, но има и други силни кандидати. И защо толкова много от тях предават Наполеон- Мармон, Бернадот, дори и Мюра накрая, и то при положение, че той се е отнасял много добре към тях и постоянно ги е награждавал с позиции и титли?