Вируси и заболявания

vassiln
Регистриран: ср май 16, 2018 10:45 pm

Re: Вируси и заболявания

Мнение от vassiln » ср фев 17, 2021 8:19 am

Човекът не е разбрал. Бройката е на общо ваксинираните преди два дни:
https://www.google.com/amp/s/www.bbc.co ... k-56062976

vassiln

Мнение от vassiln » ср фев 17, 2021 8:18 pm

От утре ме чака това:

Изображение

Демек, ще водя ученички на училище, и то с раници, по-тежки от калашник.

vassiln

Мнение от vassiln » ср фев 17, 2021 8:59 pm

Сестра ми е зле. Преди няма и две години и намериха астма, а малко по-късно през декември 2019 я взеха с някаква атипична пневмония. А сега е с Ковид и пневмония в отделението, където някога работеше.
Преди година ми говореше за "ковитата", както им викали на професионален жаргон, а сега лично стана "кови". Сама си бръкнала и си взела проба за PCR, и после - хоп. Сега освен разводач на ученички, ставам и снабдител на карантинирано семейство.
Разчитам на вас в следващите две седмици да се въздържате от простотии, че да не трябва много модериране. Аз (скромно) съм най-благия модератор, така че ако ме няма, да знаете, че не трябва да се бунтувате и карате помежду си и на модерацията.

Jefferson F. Davis
Регистриран: нед май 13, 2018 1:46 pm

Мнение от Jefferson F. Davis » ср фев 17, 2021 9:22 pm

T-72 написа:
ср фев 17, 2021 7:19 am
Jefferson F. Davis написа:
ср фев 17, 2021 6:47 am
vassiln написа:
вт фев 16, 2021 9:40 pm
Ми то там е седалището на някои от най-големите фамацвтични компании в света. Логично е първо да помагат на свото правителство с най-много дози.
Добре но 15млн за 1 месец? Корабче минава ли? Физически няма как да стане.
Джеф, нали се сещаш, че в момента дискутираме инфо минало през незнайно, колко усти и уши докато стигне до тук.
Твоят приятел чул от телевизора. Коя ТВ, на какви данни се позовават?
Твоят авер го е слушал, може да не е чул добре, може да е пропуснал нещо. Все неща, които могат да допълнят картината. После ти, същото и при теб може да е станало.
Всичко е ЕЖК.
Не се съмнявам в твоята изскренност, но инфо за точни цифри така не се представя. Една цифра да е объркана и всичко става различно.
Съгласен съм с всичко казано от теб. Просто исках да споделя това което ми каза човек на когото вярвам като на себе си.

Потребителски аватар
T-72
Site Admin
Регистриран: пет май 04, 2018 7:50 am

Мнение от T-72 » ср фев 17, 2021 9:54 pm

ср фев 17, 2021 9:22 pm
T-72 написа:
ср фев 17, 2021 7:19 am
ср фев 17, 2021 6:47 am
vassiln написа:
вт фев 16, 2021 9:40 pm
Ми то там е седалището на някои от най-големите фамацвтични компании в света. Логично е първо да помагат на свото правителство с най-много дози.
Добре но 15млн за 1 месец? Корабче минава ли? Физически няма как да стане.
Джеф, нали се сещаш, че в момента дискутираме инфо минало през незнайно, колко усти и уши докато стигне до тук.
Твоят приятел чул от телевизора. Коя ТВ, на какви данни се позовават?
Твоят авер го е слушал, може да не е чул добре, може да е пропуснал нещо. Все неща, които могат да допълнят картината. После ти, същото и при теб може да е станало.
Всичко е ЕЖК.
Не се съмнявам в твоята изскренност, но инфо за точни цифри така не се представя. Една цифра да е объркана и всичко става различно.
Съгласен съм с всичко казано от теб. Просто исках да споделя това което ми каза човек на когото вярвам като на себе си.
vassiln написа:
ср фев 17, 2021 8:19 am
Човекът не е разбрал. Бройката е на общо ваксинираните преди два дни:
https://www.google.com/amp/s/www.bbc.co ... k-56062976

vassiln

Мнение от vassiln » чет фев 25, 2021 9:11 am

Ако изчезна от ефир, да знаете че е било от чипирането. Пред вратата съм.

Ivanov
Регистриран: нед май 13, 2018 5:10 pm

Мнение от Ivanov » чет фев 25, 2021 12:52 pm

vassiln написа:
чет фев 25, 2021 9:11 am
Ако изчезна от ефир, да знаете че е било от чипирането. Пред вратата съм.
Пу,пу . Пепел ти на езика,че и аз се записах и да пишеш как е :)

vassiln

Мнение от vassiln » чет фев 25, 2021 4:04 pm

Ми не боли, едва усетих иглата. Към два часа и половина по-късно леко ми се поду и ме заболя лимфния възел под лявото ухо, но вече почти се оправи и сега не ме боли. Не съм сигурен че изобщо има връзка. Казаха ми да не ям бобови и още нещо, дето забравих. Но лошото е, че според една колежка не трябвало 24 часа да пия алкохол. Имате ли представа дали е верно?

Потребителски аватар
Sharana
Регистриран: съб окт 03, 2020 2:52 pm

Мнение от Sharana » чет фев 25, 2021 4:56 pm

vassiln написа:
чет фев 25, 2021 4:04 pm
Казаха ми да не ям бобови и още нещо, дето забравих. Но лошото е, че според една колежка не трябвало 24 часа да пия алкохол. Имате ли представа дали е верно?
Силно препоръчително е да се избягват алкохол и алергени, които могат да провокират алергични реакции. По-конкретно - краве мляко, яйца, фъстъци и други ядки, шоколад, риба и морски дарове, ягоди, пчелен мед, соя и пшеница. Това са 90% от срещаните хранителни алергии, та затова е препоръчително да се избягва употребата им, че да не се провокира организма баш след ваксинацията.
Алкохол е препоръчително да не се пие, защото подтиска имунната система и има опасност реакцията към ваксината да не е най-оптимална (тоест да не доведе до най-високата възможна защита за даденава ваксина). В най-оптималния случай става въпрос за спиране на алкохола 2 дни преди ваксинацията и след това въздържание 14 дни. При някои това е нереалистично, затова се казва поне 24 часа след ваксината нищо, след това (поне седмица) по малко без да се прекалява. Предполагам са ти сложили АЗ, та там е още по-препоръчително поне 24ч да не се пие.
Последна промяна от Sharana на чет фев 25, 2021 4:59 pm, променено общо 3 пъти.

admin
Site Admin
Регистриран: съб апр 21, 2018 12:30 pm

Мнение от admin » чет фев 25, 2021 4:57 pm

Аз се надявах да можеш да влизаш във форума без телефон, директно, ти си щял да изчезваш от ефир ;)))

vassiln

Мнение от vassiln » чет фев 25, 2021 6:03 pm

Sharana написа:
чет фев 25, 2021 4:56 pm
vassiln написа:
чет фев 25, 2021 4:04 pm
Но лошото е, че според една колежка не трябвало 24 часа да пия алкохол. Имате ли представа дали е верно?
Силно препоръчително е да се избягват алкохол и алергени, които могат да провокират алергични реакции. По-конкретно - краве мляко, яйца, фъстъци и други ядки, шоколад, риба и морски дарове, ягоди, пчелен мед, соя и пшеница. Това са 90% от срещаните хранителни алергии, та затова е препоръчително да се избягва употребата им, че да не се провокира организма баш след ваксинацията.
Алкохол е препоръчително да не се пие, защото подтиска имунната система и има опасност реакцията към ваксината да не е най-оптимална (тоест да не доведе до най-високата възможна защита за даденава ваксина). В най-оптималния случай става въпрос за спиране на алкохола 2 дни преди ваксинацията и след това въздържание 14 дни. При някои това е нереалистично, затова се казва поне 24 часа след ваксината нищо, след това (поне седмица) по малко без да се прекалява. Предполагам са ти сложили АЗ, та там е още по-препоръчително поне 24ч да не се пие.
Благодаря много! Може да се окаже, че си ми спасил живота, с моето пиене всяка вечер.
Сложиха ми Пфайзер/БайОнтех, демек да разбирам че с 24 часа ще се брои за приемливо.
admin написа:
чет фев 25, 2021 4:57 pm
Аз се надявах да можеш да влизаш във форума без телефон, директно, ти си щял да изчезваш от ефир ;)))
Ми аз влязох. Сега ме накара да се замисля....

Кало
Регистриран: вт май 29, 2018 7:53 pm

Мнение от Кало » пон мар 08, 2021 2:47 pm

Башар Асад и съпругата му Асма са се заразили с коронавирус и са под карантина. Веряотно за нея ще е по-опасно, защото тя е от по-поддатливата група - с онкозаболяване.

https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire ... daVZa.html

Потребителски аватар
jacksparrow
Регистриран: вт май 08, 2018 12:24 am

Мнение от jacksparrow » пет мар 12, 2021 10:10 pm

https://btvnovinite.bg/bulgaria/zhena-e ... ce6EQUThrs

Жена е умряла от ваксината на Астра Зенека. Колко станаха умрелите от тая ваксина по света?
#BlackLivesMatter #IStandWithLukashenko

vassiln

Мнение от vassiln » съб мар 13, 2021 9:40 am

Не е доказана връзката с ваксината в повечето случаи. 50 умрели на 5 милиона ваксинирани не е толкова зле. За седмица смъртността сред 5 милиона българи е някъде 1600 на седмица. Не знам колко е периодът, в който са се случили тия измирания на ваксинирани, но може да няма нищо общо с ваксината или шансът да се гътнеш да е едно на милион.
При полиомиелита българската държава съзнателно е жертвала по едно на всеки 10 000 деца, но болестта е изкоренена.

Кало

Мнение от Кало » съб мар 13, 2021 10:15 am

jacksparrow написа:
пет мар 12, 2021 10:10 pm
https://btvnovinite.bg/bulgaria/zhena-e ... ce6EQUThrs

Жена е умряла от ваксината на Астра Зенека. Колко станаха умрелите от тая ваксина по света?
Не, няма никакво доказателство, че е умряла ОТ ваксината. Статистически, смъртните случаи по света, след поставяне на ваксината на АстраЗенека, са изключително малко, като липсват доказателства за пряка връзка с имунизацията. Като цяло, смъртните случаи от аспирин, например, са повече от тези при ваксинациите...
При 11 милиона ваксинирани с Астра в UK няма доказателства за какъвто и да е фатален изход, причинен от ваксината. В ЕС има 5 милиона ваксинации с Астра, като случаите на тромбоза са около 30, с недоказан произход.
ИМХО, спирането на ваксинацията с Астра е престъпление, за което отговорният кретен ще трябва да лежи доживот...

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » съб мар 13, 2021 11:11 am

Е колко човека трябва да умрат от ваксината на Астра Зенека тогава, че да е оправдано спирането? Да го уточним, например един на всеки сто достатъчно ли е или и това е твърде малко? А как да няма доказателство, че е умряла ОТ ваксината? Сложили и я и на другия ден умряла. Не са и сложили аспирин, а именно ваксината на Оксфорд.

С другите ваксини защо няма такива проблеми?

antygon
Регистриран: съб май 19, 2018 6:07 pm

Мнение от antygon » съб мар 13, 2021 1:35 pm

По данни на американците Спутник V е единственат ваксина, минала всички стадии на одобрение

Разбира се, за да публикуват тази инфо, американците задължително отбелязват Спутник със звездичка и коментари, но - майната им.
ПП. Личното ми мнение за васкиниране - ЗА. Но, ще чакам руската ваксина. Когато дойде.

vassiln

Мнение от vassiln » съб мар 13, 2021 1:50 pm

Критики и хвалби по руската вакцина:

"Спутник V" - защо "Путин искаше да сме готови преди всички останали"

Най-успешната вакцина в света е толкова търсена в толкова много държави, че накрая не стига за руснаците.
В сравнение с редица други страни Русия действително изостава с имунизациите. Досега със "Спутник V" са били ваксинирани около 5 милиона руснаци, а скептицизмът сред населението е голям: едва 30 процента от руснаците са склонни да се ваксинират, сочат последните допитвания по темата. Освен това Русия има сериозни проблеми да снабди всички свои региони с ваксина.
А преди няколко месеца какви неща пишеше:
Руски лекари масово изхвърлят "Спутник V" на боклука, нямат ѝ доверие

antygon
Регистриран: съб май 19, 2018 6:07 pm

Мнение от antygon » съб мар 13, 2021 2:45 pm

Колко е готино приложението на закона за чуждестранните агенти на влияние :D
Цитираният в статията на Дневник Ливинсон - руководитель отдела социокультурных исследований Левада-Центра
Левада център - чужденстарен агент.
https://lenta.ru/news/2016/09/05/levada/
https://www.dw.com/ru/%D0%BB%D0%B5%D0%B ... a-37933193
:mrgreen:

Кало

Мнение от Кало » съб мар 13, 2021 4:15 pm

jacksparrow написа:
съб мар 13, 2021 11:11 am
Е колко човека трябва да умрат от ваксината на Астра Зенека тогава, че да е оправдано спирането? Да го уточним, например един на всеки сто достатъчно ли е или и това е твърде малко? А как да няма доказателство, че е умряла ОТ ваксината? Сложили и я и на другия ден умряла. Не са и сложили аспирин, а именно ваксината на Оксфорд.

С другите ваксини защо няма такива проблеми?
Ще повторя - няма никаква установена връзка между поставянето на ваксината и фаталния случай. Ако някой вярва в противното - е напълно свободен да го прави, както и всеки нормален човек е напълно прав да го нарече пълен дебил.
Няма НИТО ЕДИН СЛУЧАЙ, който да сочи, че някой е починал ОТ ваксината на Астра Зенека.

Кало

Мнение от Кало » съб мар 13, 2021 4:17 pm

vassiln написа:
съб мар 13, 2021 1:50 pm
Критики и хвалби по руската вакцина:

"Спутник V" - защо "Путин искаше да сме готови преди всички останали"

Най-успешната вакцина в света е толкова търсена в толкова много държави, че накрая не стига за руснаците.
В сравнение с редица други страни Русия действително изостава с имунизациите. Досега със "Спутник V" са били ваксинирани около 5 милиона руснаци, а скептицизмът сред населението е голям: едва 30 процента от руснаците са склонни да се ваксинират, сочат последните допитвания по темата. Освен това Русия има сериозни проблеми да снабди всички свои региони с ваксина.
А преди няколко месеца какви неща пишеше:
Руски лекари масово изхвърлят "Спутник V" на боклука, нямат ѝ доверие
Айде и другите кретени - Спутник V, според данните досега, е с успеваемост, по-голяма от тази на Астра Зенека, поради куп причини.
Дебилизмът да не я купим у нас, както направиха сърби,унгарци и прочее, СИЛНО се надявам да се отрази в куп присъди след време. Нищо че евентуалните подсъдими ще пледират невменяемост, като гледам премиера им...

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » нед мар 14, 2021 2:32 pm

https://www.thejournal.ie/astrazeneca-s ... 4-Mar2021/

Ирландия става поредната държава която спира ваксинирането с английската ваксина заради възможна връзка с появяване на тромби. Не знам кой кретен/дебил/олигофрен тоя път е отговорен и дали ще лежи доживот.

vassiln

Мнение от vassiln » пон мар 15, 2021 7:11 am

Току що по БНР: голяма част от гласувалите за Доналд Тръмп не искат да се ваксинират.

Кало

Мнение от Кало » пон мар 15, 2021 9:27 am

Това из ЕС прилича на кампания срещу АстраЗенека - без никакви реални доводи. Случаите на тромбоза при ваксинираните са толкова, колкото и при неваксинираните - няма доказана никаква връзка между препарата и тромбите.
Обаче - Астра прецака леко ЕС, като обяви, че не може да произведе навреме заявените бройки, а и предлага най-евтината ваксина. Е, по-голямо прецакване за хората в ЕС от това, което им устроиха с управлението на цялата криза безумно тъпите бюрократи, завзели властта в Брюксел и Страсбург няма.
Гадна борба за сметка на здравето и живота на куп хора.
Представям си какво бълване на фейкове ще е, когато и Спутник се добере до европазара на ваксини...

Ivanov
Регистриран: нед май 13, 2018 5:10 pm

Мнение от Ivanov » пон мар 15, 2021 12:35 pm

Кало написа:
пон мар 15, 2021 9:27 am
когато и Спутник се добере до европазара на ваксини...
Трудно ще се добере без да подава искане за одобрение .

Отговори