Вируси и заболявания

Потребителски аватар
jacksparrow
Регистриран: вт май 08, 2018 12:24 am

Re: Вируси и заболявания

Мнение от jacksparrow » чет дек 24, 2020 3:26 pm

Jefferson F. Davis написа:
вт дек 22, 2020 8:01 am
А казваха че разработили ваксина по-добра от руския аналог!
Честито на печелившите както се казва.
Британците ги кундят за назидание, че избягаха от ЕС. Иначе по цял ден по телевизора обясняват някакви експерти, че новата мутация не била опасна, защо тогава блокираха Острова европейците???
#BlackLivesMatter #IStandWithLukashenko

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » пет дек 25, 2020 1:54 pm

Fact check: Nurse fainting after COVID-19 vaccine not evidence of potential mass genocide
https://www.reuters.com/article/uk-fact ... reddit.com

Това, че медицинска сестра припада на живо на пресконференция след като си е сложила ваксината на Файзер не е доказателство за масов геноцид над човечеството смятат от Ройтерс.

Ето го и припадането

Ихтамнет
Регистриран: чет юни 13, 2019 1:03 pm

Мнение от Ихтамнет » пет дек 25, 2020 3:53 pm

А вие вярвате ли, че ваксините са безопасни, и мислите ли да се ваксинирате?

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » пет дек 25, 2020 4:31 pm

Няма да се ваксинирам засега и мен като СЕОто на Файзер ме е избило на хуманизъм сега и искам да помогна на нуждаещите се. Нека моята ваксина да е моя коледен подарък за тях. Не искам да пререждам чакащите на опашката за ваксини. По-нататък зависи от мерките и санкциите и след като има достатъчно ваксини за всички, ако не мога да изляза от входа без да съм ваксиниран ще го мисля.

vassiln
Регистриран: ср май 16, 2018 10:45 pm

Мнение от vassiln » пет дек 25, 2020 5:37 pm

Браво Jack.
И мен ме е страх от чипирането. :D

Ихтамнет

Мнение от Ихтамнет » пет дек 25, 2020 9:04 pm

Браво, друго си е когато направиш добро дело за Коледа. :D И аз няма да се предреждам, не знам дали има чипиране или лоши странични ефекти от тях, но засега ме мързи да ходя да се ваксинирам, вече след време ако го направят задължително или започват да дават привилегии на ваксинираните ще видим.

vassiln

Мнение от vassiln » съб дек 26, 2020 7:50 am

Добре де, признавам си, сигурно ще се ваксинирам. Но няма да се бутам и да се предреждам. Първо да ваксинират по-застрашените групи, пък после и аз ще си мина по реда с удоволствие. За да има масов имунитет и да се изкорени вируса. Та ако при тази вълна умрат 10000, в следващата да са само 1000 примерно. Затова ваксинирането е важно. Като се подлагате, без да си давате сметка, спасявате животи.
Затова се дразня на тези родители, които си пазят децата от задължителните ваксини. Така излагат обществото на опасност, защото ако половината правят като тях, може да тръгне полиомиелит например. И понеже ваксината не дава абсолютен имунитет, болестта ще коси и част от ваксинираните. Защото някои родители си "обичат децата" повече от другите.
(Сега, ако някой го е страх, че чипчето ще тръгне по вената и ще заседне на сърдечна клапа, или че просто не иска да го чипират, и това го разбирам. Но то затова е мъничко и забиват иглата в мускул.
А за да не ви засичат и проследяват, както и за да не могат да ви вкарват и източват данни, увивате рамото във фолио за готвене. По принцип е неудобно, но аз ще го правя само в тия моменти, в които не искам да ме наблюдават.)

vassiln

Мнение от vassiln » съб дек 26, 2020 9:56 am

Ето, дори саудитският Коронен принц се ваксинира:

admin
Site Admin
Регистриран: съб апр 21, 2018 12:30 pm

Мнение от admin » съб дек 26, 2020 12:12 pm

Нищо не си прочел, Василине, за чипирането. Това са стотици нанороботи, които плъзват из цялото тяло, а комуникират с 5G, и тия гигахерци си минават през фолиото като нож през масло.
Ще видиш как веднага след ваксинирането ще си легализираш офиса и уиндовса ;)

Ихтамнет

Мнение от Ихтамнет » съб дек 26, 2020 12:48 pm

А не се ли притеснявате по-скоро от някакви странични ефекти от ваксините, както при тази сестра, която припадна? Някои смятат, че при тях не се знаят всички възможни ефекти, особено ако има такива, които да се отключват след години, защото ваксините бяха разработени и тествани много бързо, за разлика от обикновените ваксини, които се създават и изпробват с години и влизат в употреба чак когато всичко с тях е абсолютно сигурно. Или все пак ваксините са тествани на достатъчно много хора и няма място за такива страхове?

Кало
Регистриран: вт май 29, 2018 7:53 pm

Мнение от Кало » съб дек 26, 2020 12:49 pm

С ковид съм в момента :). Ако оцелея, поне на първо време май няма да има необходимост от ваксиниране, но при първа възжност, бих го направил.

admin
Site Admin
Регистриран: съб апр 21, 2018 12:30 pm

Мнение от admin » съб дек 26, 2020 12:50 pm

Ихтамнет написа:
съб дек 26, 2020 12:48 pm
А не се ли притеснявате по-скоро от някакви странични ефекти от ваксините, както при тази сестра, която припадна? Някои смятат, че при тях не се знаят всички възможни ефекти, особено ако има такива, които да се отключват след години, защото ваксините бяха разработени и тествани много бързо, за разлика от обикновените ваксини, които се създават и изпробват с години и влизат в употреба чак когато всичко с тях е абсолютно сигурно. Или все пак ваксините са тествани на достатъчно много хора и няма място за такива страхове?
Видях с очите си ефекта от ковида в/у много близки хора. Като не се знае дългосрочно какво ще причини. А двама и не преживяха. Надали една ваксина ще има повече странични ефекти от едно тежко заболяване.

Кало

Мнение от Кало » съб дек 26, 2020 12:54 pm

+1. ВСИЧКИ лекарствени средства имат странични ефекти, обикновено - в абсолютно статистически пренебрежими количества. Същото важи и за ваксините - разните алергии и неприятни явления са изключително малко, за сметка на високата ефективност. И да - ваксина е къде-къде по-добре от заболяване.

ПП - даже съм на скромното мнение, че опитите за отричане на ваксините, доколкото изобщо не се базират на научно мислене, познания и опит (всички ваксини, не само за ковид), трябва да се приравнят на престъпление, и за тях да се лежи...

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » съб дек 26, 2020 2:21 pm

+1, даже е добре и затвор за всеки който откаже да се ваксинира без сериозна медицинска причина. Или поне да носят на публични места някакви отличителни знаци, видими отдалече, че не са ваксинирани.

Потребителски аватар
T-72
Site Admin
Регистриран: пет май 04, 2018 7:50 am

Мнение от T-72 » съб дек 26, 2020 7:01 pm

Кало написа:
съб дек 26, 2020 12:49 pm
С ковид съм в момента :). Ако оцелея, поне на първо време май няма да има необходимост от ваксиниране, но при първа възжност, бих го направил.
Всичко ще се нареди. Ще оздравееш, народът го е казал : "черен гологан, не се губи".
Шегувам се разбира се, бъди жив и здрав. Много мои приятели го изкараха, ще преминеш и ти!

Jefferson F. Davis
Регистриран: нед май 13, 2018 1:46 pm

Мнение от Jefferson F. Davis » нед дек 27, 2020 7:23 am

Вчера разговарях с бивш колега, събрали 8 човека от фирмата и ги пратили на ваксинация. При направеният експрес тест се оказва че 6-тима от тях вече имат антитела, преболедували са без да разберат. При мен след почти месец след оздравяването вече ми се въстанови обонянието. Не забелязвам някакъв друг дискомфорт.

Кало

Мнение от Кало » нед дек 27, 2020 9:14 am

По-забавно е как е уредена цялата история с прегледи и прочее у нас. Аз се лекувам вкъщи, с помощта на приятели и роднини лекари (по телефона). През ден имам температура, без други симптоми (е, и без вкус и обоняние), и се реши, че е добре да си направя снимка. Оказва се, че редът за излизане от вкъщи за медицински цели е следният - звъннах на РЗИ, а оттам ми казаха да звънна на дежурния в районното полицейско управление, като го уведомя, че в тоя и тоя час няма да съм си вкъщи заради преглед. И дотам :)

Eguo
Регистриран: нед май 13, 2018 2:05 pm

Мнение от Eguo » нед дек 27, 2020 1:13 pm

Потребителски аватар
thorn
Site Admin
Регистриран: съб апр 21, 2018 10:56 pm

Мнение от thorn » пон дек 28, 2020 12:53 pm

Потребителски аватар
jacksparrow

Мнение от jacksparrow » пон дек 28, 2020 2:57 pm

Подмениха ли САЩ Тифани Доувър, медицинската сестра припаднала след ваксинирането с друг човек? Жива ли е още Тифани или е умряла и защо не отговаря на инстаграм профила си. Защо на последното кратко видео публикувано от болницата в която работи не се е сресала по същия начин както се сресва години наред за пред инстаграм и защо вратът и е по-дебел? Защо не говори и не каже нещо? Много въпроси без отговор.

Видео обсъждащо тези проблеми, всеки да си решава сам.

Потребителски аватар
thorn
Site Admin
Регистриран: съб апр 21, 2018 10:56 pm

Мнение от thorn » пон дек 28, 2020 4:00 pm

Кало написа:
съб дек 26, 2020 12:49 pm
Стискаме палци

vassiln

Мнение от vassiln » пон дек 28, 2020 4:52 pm

И от мен - да оздравяваш.

Кало

Мнение от Кало » съб яну 09, 2021 10:01 am

Да ви кажа - ковидът се оказа бая коварна гадинка - една седмица температура през ден, и то не повече от 27,5 - и изведнъж - двустранна пневмония на снимката. И без всякакви симптоми. Та се наложи болница, ремдесивир, антибиотици и прочее хубавини. Най-забавното е, че въпреки че ме изписаха (слава богу - ок :) ), то тестът още е положителен. Имало случаи с положителни тестове до над месец. Така че - пазете се, и ако го хванете, то няма да е лошо снимка на бял дроб след първата седмица.

Ivanov1
Регистриран: пон дек 28, 2020 5:44 pm

Мнение от Ivanov1 » съб яну 09, 2021 10:12 am

Кало написа:
съб яну 09, 2021 10:01 am
- една седмица температура през ден, и то не повече от 27,5 -
Кало, замръзваш :)
Майтап бе ! Оправяй се и идвай да казваш някой неща за които имаме спорове тук .

vassiln

Мнение от vassiln » нед яну 10, 2021 10:27 am

Служителят на Двете Светини благодари на Джак за това, че му отстъпил своята доза.
Изображение

Отговори