Войната в Сирия

admin
Site Admin
Регистриран: съб апр 21, 2018 12:30 pm

Re: Войната в Сирия

Мнение от admin » пон окт 07, 2019 11:07 am

САЩ няма да участва в неизбежната операция на Турция срещу водените от кюрди сили в североизточна Сирия. Това съобщиха от Белия дом, като посочват, че турската акция скоро ще започне.
Турция иска да прочитсти границата от милициите на кюрдите, които страната приема за терористи. До момента кюрдските бойци от отрядите за народна самоотбрана (YPG) получаваха значителна подкрепа от САЩ. Кюрдските милиции изиграха основна роля в успешната кампания срещу "Ислямска държава".
От Вашингтон посочват в официално съобщение, че турците ще поемат отговорност за всички затворници от организацията "Ислямска държава".
Президентът на САЩ Доналд Тръмп през януари заплаши, че ще "опустоши Турция икономически", ако страната нападне кюрдските сили след планираното оттегляне на САЩ от Сирия. В новата позиция на Белия дом обаче YPG не се споменават.
До решението се стига след телефонен разговор между Тръмп и турския президент Реджеп Таип Ердоган. По време на разговора Ердоган е изразил недоволството си от липсата на напредък по създаването на "сигурна зона" в североизточна Сирия.
Един от плановете на Турция е да премести и около два милиона сирийски бежанци от своята територия в бъдещата зона. В момента Турция приютява около 3,6 милиона сирийци.
Въоръжените сили на САЩ обаче "няма да подкрепят или да участват в операцията". Освен това американските военни ще се оттеглят от конкретния район.
В съобщението се посочва, че затворниците от "Ислямска държава" ще останат отговорност на Турция, след като Франция, Германия и други европейски страни" не са откликнали на молбата на Щатите да приберат своите граждани, сражавали се на страната на терористичната организация.

https://www.webcafe.bg/id_1683895415_SA ... a_Turtsiya

jacksparrow
Регистриран: вт май 08, 2018 12:24 am

Мнение от jacksparrow » пон окт 07, 2019 12:12 pm

Изоставен американски пост/база. Туй наблюдателница ли е :lol: Курдисват някой горе да зяпа :D

Изображение

Потребителски аватар
Восток
Регистриран: нед май 20, 2018 9:22 pm

Мнение от Восток » пон окт 07, 2019 12:57 pm

И какво сега, американците почнаха да се изтеглят. На кюрдите ще им дойде ли ума в главата и ще отидат ли да се молят на Асад или ще ядат бой мъжката?

"Война должна вестись не против России, а исключительно для свержения большевизма. Нельзя смешивать СССР с Россией, советскую власть с русским народом, палача с жертвой."

Потребителски аватар
Восток
Регистриран: нед май 20, 2018 9:22 pm

Мнение от Восток » пон окт 07, 2019 1:22 pm

Да видим.

"Война должна вестись не против России, а исключительно для свержения большевизма. Нельзя смешивать СССР с Россией, советскую власть с русским народом, палача с жертвой."

jacksparrow

Мнение от jacksparrow » пон окт 07, 2019 2:27 pm

САЩ може да не пазят кюрдите, ама нафтата ще я бранят до последния сириец.

T-72
Регистриран: пет май 04, 2018 7:50 am

Мнение от T-72 » пон окт 07, 2019 2:46 pm

Жал ми е за кюрдите...
Руснаците ги предадоха за Афррин. Сега и щатите..

jacksparrow

Мнение от jacksparrow » пон окт 07, 2019 3:02 pm

T-72 написа:
пон окт 07, 2019 2:46 pm
Жал ми е за кюрдите...
Никой не ги е предавал за Африн! Имаше посредничество на Русия, кюрдите да предадат Африн на сирийското правителство, те отказаха. Какво предателство?

И САЩ не ги предават в случая, просто ги използват като салфетки и ги хвърлят, сега ако кюрдите са били толкова прости да им вярват проблема е техен.

Райнхард
Регистриран: нед май 20, 2018 10:31 pm

Мнение от Райнхард » пон окт 07, 2019 3:03 pm

Не съм съгласен. Руснаците предлагаха на кюрдите в Африн да приемат пълно връщане на държавността в Африн за да се предотврати турското нашествие. Те решиха, че ще загубят автономията си. Е, оказа се, че загубиха не само нея, а и изконните си територии в Африн. Завинаги, по всичко изглежда.

Опа, изпревариха ме.

jacksparrow

Мнение от jacksparrow » пон окт 07, 2019 3:42 pm

Все пак мисля, че турците са по приемливи. САЩ искат да създават някаква паралелна държавност, автономии и т.н. с които да оказват натиск върху Сирия, Иран Русия. Турците искат само да разкарат комунистите от границата и да върнат бежанци, не са по голямата политика и има надежда за мир. Турците искат обединена Сирия. Даже съм оптимист и за каквото са го прилапали досега, че ще го върнат с течение на времето.

Пък и не съм съгласен, че йоджалонистите представляват 100% от кюрдите. Тоест няма какво да ви е жал за кюрдите, операцията не е срещу тях.

kramer
Регистриран: съб май 05, 2018 7:43 pm

Мнение от kramer » пон окт 07, 2019 5:19 pm

T-72 написа:
пон окт 07, 2019 2:46 pm
Жал ми е за кюрдите...
А те навремето като предадоха предалите се сирийски войници на ИД дето ги изклаха?
Въобще не ми е жал..

Отговори