Втората световна война

До края на Студената война
Потребителски аватар
T-72
Site Admin
Регистриран: пет май 04, 2018 7:50 am

Re: Втората световна война

Мнение от T-72 » вт дек 01, 2020 9:31 pm

T-72 написа:
вт дек 01, 2020 9:14 pm
Пак почна , "ама вие защо биете негрите? "
Не ми говори за чехи, и за тях ще направим тема.
Кое е лъжа? Кажи ми кое от това , което съм написал, не е истина?
- Влязахте ли в Полша?
- Трите балтийски държави глътнахте ли ги?
- превзехте ли части от Финландия?
- Буковина и Бесарабия взехте ли ги?
6 страни са това!
Забележи, това е един период от долу горе година и половина!
Братушка, хайде се напъни, и ми кажи, кое е лъжа!
Не ми пиши, за други страни. Има си раздели за всяка от тях.
И не ми пиши, че това , че преди еди си колко време , части от тези страни са били Руски, това е било повод да си ги глътнете отново.
Питам те, конкретно, това което пиша, че сте глътнали тези страни или части от тях , лъжа ли е?
Ама , както го бях написал отначало:
"Русия не е извъшила агресия, просто си е имала основателни причини".
Примерно между 1758 и 1762 Източна Прусия, е била част от Руската Империя. Хоп, след 300 години, си я връщате!

Eguo
Регистриран: нед май 13, 2018 2:05 pm

Мнение от Eguo » вт дек 01, 2020 9:38 pm

существует только один хороший вариант - решение и удовлетворение всех амбиций маленьких но гордых "за сметка на Русия". :lol:

Кто сказал, что Латвия не добровольно вошла в СССР, а Бессарабия довольно вошла в Румынию?
Кто сказал, что Брест добровольно вошел в Польшу, а Львов не добровольно вошел в Украину?

Только амбиции русофобов и ненавистников СССР это говорит.

И Румыния и Польша и Финляндия - точно также захватили русские земли после большевистской революции, как и большевики вернули наворованное Польшей и Румынией - в СССР.

Молдавия не была никогда в Румынии.
Лишь однажды, случайно,ошибочно по воле коммунистов. И всего лишь на 20 лет.

И это русофобы помнят и приводят как естественное положение вещей.

А то, что 200 лет Бессарабия была частью России - не вспоминают. )))

Парадокс.

zidan
Регистриран: чет окт 29, 2020 10:19 pm

Мнение от zidan » вт дек 01, 2020 9:42 pm

1. Полша е пронацистки настроена през 30-те години, има сключени договори с Хитлер и му съдейства активно. Полша заграбва територии от СССР благодарение на имперската си война от 1919 -1921 г. https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0 ... 0%BD%D0%B0

2. Заграбените земи от Полша не са населявани с поляци, говорим за брутална агресия. 20 години по-късно, през 1939 г СССР възстановява заграбеното от поляците, точно както днес азерите възстановиха своите буферни зони спечелени от арменците през 1994 г.

3. Полша е агресор, имперски настроена, пронацистки ориентирана и години наред е убивала руснаци, създавала е концентрационни лагери за руски военнопленници и систематично ги е унищожавала.

4. През 1938 г. Полша напада Чехословакия в гръб и заедно с Хитлер заграбва земи от чехословаците.

След всичко това нямаме моралното право да оценяме Полша като "жертва". Тя е агресор и логично е загубила източните си земи, които са руски по право. СССР възстановява справедливостта като си възвръща загубените земи.

Всяка интерпретация извън тази е подигравка с историята, западна пропаганда или полска измишльотина. Сериозните историци осъзнават вината на поляците, имперските им зла политика. Време е да избягаме от клишетата и да погледнем историята в очите, вместо да я заобикаляме постоянно и да се преструваме, че не знаем. Фактите са ясни, интерпретацията е елементарна за всеки който не иска да дезинформира.
Последна промяна от zidan на вт дек 01, 2020 9:43 pm, променено общо 1 път.

Eguo

Мнение от Eguo » вт дек 01, 2020 9:42 pm

T-72 написа:
вт дек 01, 2020 9:31 pm
T-72 написа:
вт дек 01, 2020 9:14 pm
Пак почна , "ама вие защо биете негрите? "
Не ми говори за чехи, и за тях ще направим тема.
Кое е лъжа? Кажи ми кое от това , което съм написал, не е истина?
- Влязахте ли в Полша?
- Трите балтийски държави глътнахте ли ги?
- превзехте ли части от Финландия?
- Буковина и Бесарабия взехте ли ги?
6 страни са това!
Забележи, това е един период от долу горе година и половина!
Братушка, хайде се напъни, и ми кажи, кое е лъжа!
Не ми пиши, за други страни. Има си раздели за всяка от тях.
И не ми пиши, че това , че преди еди си колко време , части от тези страни са били Руски, това е било повод да си ги глътнете отново.
Питам те, конкретно, това което пиша, че сте глътнали тези страни или части от тях , лъжа ли е?
Ама , както го бях написал отначало:
"Русия не е извъшила агресия, просто си е имала основателни причини".
Примерно между 1758 и 1762 Източна Прусия, е била част от Руската Империя. Хоп, след 300 години, си я връщате!

Ты ненавидишь Россию. Ты не объективен.
Ихтамнет - по сравнению с тобой - просто нейтральный скучающий юзер. ;)
Для тебя Россия и СССР - всегда плохо. Для тебя моя страна - враг.

У тебя своя правда - у меня своя.

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » вт дек 01, 2020 9:45 pm

Питах те, за нещо съвсем друго. Не ми вади от 1000 дола вода.
В Европа, териториите и страните са така преплетени, че всеки сигурно може да обяви война на комшията си, затова , че преди еди си колко години, неговата територия е била част от страната му.
Примерно България близо 500 години( даже части от България са били повече от 500 годни) е била част от Османската Империя. Турция, като неин наследник, може с чиста съвест да нападне България, Гърция, или целите Балкани.
Така че, не ми ги пиши тези твои "доводи".
Питах те , от това което твърдя , кое е лъжа?

vassiln
Регистриран: ср май 16, 2018 10:45 pm

Мнение от vassiln » вт дек 01, 2020 10:52 pm

Eguo написа:
вт дек 01, 2020 9:23 pm
vassiln написа:
вт дек 01, 2020 9:15 pm
Мисля че отново Егуо е излишно категоричен и обвинителен.
Я всегда категоричен против лжи.
И кое е лъжа? Освободихте ли Карелия, Прибалтика и Молдова или не?
Лжи тех, которые глумятся над памятью десятков миллионов моих погибших соотечественников.

Лжи тех, кто пытается обелить нацистов и их союзников,
и представить события так, что именно СССР виноват в преступлениях нацистов.
Кого лъжа като се съмнявам в отбранителните ви намерения (на СССР) през 1939 г.? 17 000 танка сигурно Резун си ги е измислил. И са отбранителни. Това е най-отбранителната армия в света - по това време сигурно не е имало толкова танкове в целия останал свят.
Это ТЫ vassiln можешь быть спокоен вспоминая события II мировой. Твоя страна была союзником Нацистов и практически не пострадала.

А моя страна пострадала. И очень сильно пострадала.
Так пострадала, что никакая страна в мире не до ни после не страдала.
...
И блеет забыв память о моих дедах и родственников воевавших и принявших смерть?
Добре, но през 1939 - 1940 вашата страна не е била сериозно пострадала. Тоест, бъдещите жертви нямат отношение към тогавашния цикъл от освободителни походи. И Вашите деди все още не гинат в голямата война - ВОВ. Дали трябва да слагаме равенство между войните за освобождение на малките, но горди прибалтийски страни, Молдова, Карелия и източна Полша, с падналите в защита на родината си през ВОВ?

И я должен смотреть спокойно на ложь?

Когда вспоминают 1939 год, не вспоминая про 1938?
Вспоминать 1940, но не вспоминать 1920

Ты думаешь я должен спокойно смотреть как овца на эту ложь?
И коя е тази лъжа? Кой я е изказал, като е пропуснал да си спомни 1938 г.?

Ты лучше скажи Т-72, чтобы он поумерил свой прокурорский тон по отношению к России и СССР.

Но ты конечно это не скажешь. Ведь Т-72 Болгарин. И ты его не предашь.
А я всего лишь Русский. И мне можно затыкать рот.
Прокурорски тон виждам тук в твоите постове повече, отколкото в неговите - включително уличаване на съфорумци в лъжа. И никой не ви зактъква устата - пишете си тук съвсем свободно. Даже малко отвъд тона, който предпочитам.

Мне ты предлагаешь промолчать и предать миллионы погибших русских.
Хайде да не смесваме нещата - милионите загинали руснаци няма да бъдат предадени, защото тук дискутираме военната стратегия на СССР през 1938 - 1941 г. И не са само руснаци, ами са от всички съветски народи. Но това само за да припомня, че СССР и Русия не са идентични понятия. Май.

Въпреки че от следващият ви пост почвам да се обърквам - то ли е СССР, то ли е Русия. Хем интернационализъм, хем исторически руски държавен иредентизъм - Молдова.

Потребителски аватар
Восток
Регистриран: нед май 20, 2018 9:22 pm

Мнение от Восток » ср дек 02, 2020 1:34 am

Нещата не са толкова еднозначни, войната с Финландия например е можело да бъде избегната, Сталин е искал 5 острова от Финския залив под аренда, но фините отказват, отказали са му да направи база в Гогланд, чел съм, че са предлагали да купят полуостров Ханко, но финландците не откликват на нито едно предложение, логично накрая се е стигнало до война, такива са били времената, просто с независимостта на прибалтийските градове държави балтийския флот на СССР е останал блокиран, не е имало как това нещо да се пренебрегне особено в онези времена. Не е като да не са опитвали да минат мирно, което е изключително странно за ръководството на онази държава.

А вече за Прибалтика, Бесарабия и източните територии на Втората Полска република няма нищо шокиращо, те са си били в състава на Руската държава преди октомврийския преврат, в ума и на Сталин, и на кликата около него това са си били "техни" територии. Сталин открито заявява в Постдам, че иска турците да върнат териториите, които Ленин им подарява през 1921. Тоест, връщали са територии, които вече са били част от Руската държава, не е като да са присъединили половин Унгария към УССР примерно, единственото изключение е днешния Калининград май.
"Война должна вестись не против России, а исключительно для свержения большевизма. Нельзя смешивать СССР с Россией, советскую власть с русским народом, палача с жертвой."

vassiln

Мнение от vassiln » ср дек 02, 2020 7:44 am

Този аргумент с Балтийския флот ми хареса. Имаме силен флот, но сме затворени в залив, не може така.
Възниква въпросът за какво му е бил на СССР през 30-те силен флот, като в това тясно море са само враждебни или неутрални държавици, и една Германия, която с минимални сили винаги може да затвори Датския проток? Имало ли е някакви важни за страната морски комуникации, които да изискват защита, и от там - да налагат линкор, крайцери и подводници? Или този флот е пазел Ленинград от армадите на гордите но малки държави и немски/англосаксонски десант? Като за защита на един залив, малко разточително ми се струва.
И така малко след като Германия и СССР си разделят сферите на влияние, съветската държава рязко се загрижва за безопасността на Ленинград.
https://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A1% ... 80%941940)
И през октомври 1939 г.:

Иосиф Сталин заметил: «Мы ничего не можем поделать с географией, так же, как и вы… Поскольку Ленинград передвинуть нельзя, придётся отодвинуть от него подальше границу»
Малко по-късно:
«Вы что, хотите спровоцировать конфликт?» /В. Молотов/. Финландците наистина провокират конфликт, като обстрелват на 26 ноември светската територия.

Dobri_i
Регистриран: съб дек 21, 2019 4:51 pm

Мнение от Dobri_i » ср дек 02, 2020 10:00 am

Восток написа:
ср дек 02, 2020 1:34 am
Тоест, връщали са територии, които вече са били част от Руската държава, не е като да са присъединили половин Унгария към УССР примерно, единственото изключение е днешния Калининград май.
Галиция (завладяна 1939 г.) и Задкарпадската област в Украйна (завладяна 1945 г.) също никога не са били част от модерната руска държава.

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » чет дек 03, 2020 7:12 pm

Dobri_i написа:
ср дек 02, 2020 10:00 am
Галиция (завладяна 1939 г.) и Задкарпадската област в Украйна (завладяна 1945 г.) също никога не са били част от модерната руска държава.
Така е, но и там живеят руски хора, така да се каже, русините са оттам, по време на ПСВ австроунгарците масово депортират и вкарват руснаци и симпатизиращи на Руската Империя етноси оттам в концлагерите в Талерхоф. По времето на Полското царство до към края на 18 век Галиция е била Руско воеводство... Тоест дори и тези местности имат руски характер, макар и да не са били част от Империята.
"Война должна вестись не против России, а исключительно для свержения большевизма. Нельзя смешивать СССР с Россией, советскую власть с русским народом, палача с жертвой."

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » чет дек 03, 2020 7:19 pm

vassiln написа:
ср дек 02, 2020 7:44 am
...
Има много хипотези, но по принцип безопасността на Петербург изобщо не е за пренебрегване като аргумент, все пак до преди 20 години това е била столицата на 300 годишна държава. Факт е, че са се опитвали да избегнат войната, което е много странно за съветското ръководство.

zidan

Мнение от zidan » чет дек 03, 2020 7:24 pm

Полша също е била част от руската империя и Финландия, но СССР не е искал да ги превзема, така че тази опорка на русофобите е лесно опровержима.

Полша заграбва Западна Украйна и Западна Белорусия, окупира чужди територии с чуждо за нея население през 1921 г и ги държи до 1939 г. Тогава СССР си възвръща загубеното. Полският агресор е победен, а полските лагери на смъртта са лош спомен.

Припомням, че на 22 юни 180 европейски дивизии от близо 4 милиона европейски агресори с 3600 танка и 4400 самолета нападат СССР. Европейските агресори са разгромени и през 1945 г КАПИТУЛИРАТ. Победените европейски агресори нямат право да претендират за загубени територии, репарации или друг тип възмездие, защото европейските агресори СА УБИЛИ 27 МИЛИОНА съветски граждани.

Европейските агресори заслужаваха много по-жестока участ от това, което руснаците им причинаха.- Милостта на Русия спаси европейските агресори. Германия не би трябвало да съществува, така както Картаген бе унищожен завинаги от Рим, но германците днес си имат своя държава. Факт. Европейските агресори извадиха голям късмет, че бяха победени от справедливи и милостиви руснаци, иначе ги чакаше съдбата на победените от Чингиз Хан.

Днес победените европейски агресори провеждат нова агресивна кампания спрямо Русия, така наречената хибридна война. Ще видим докъде ще стигнат в лудостта си европейските агресори, но вървим към голяма война, рано или късно сблъсъкът е неизбежен.

Ихтамнет
Регистриран: чет юни 13, 2019 1:03 pm

Мнение от Ихтамнет » чет дек 03, 2020 9:18 pm

zidan написа:
вт дек 01, 2020 7:12 pm
Мога ли да те попитам защо се опитваш упорито не за първи път да пласираш англосаксонски опорки в сериозен форум ? Тези небивалици са били опровергавани хиляди пъти.

1. Съюзник на Хитлер са англосаксонците, които финансират неговият устрем към властта. Прочети удивително подробната книга "Възход и падение на Третия райх". Там са описани в детайли как британци и американци бутат Хитлер към властта още от самото начало.

2. Почти всички европейски държави имат договорни отношения с Хитлер и са негови съюзници или подкрепят завояванията му в централна Европа и по-късно на изток.
Мюнхенското споразумение е между Германия, Великобритания, Франция, Италия през 1938. СССР настоява за обединение срещу Германия, но западаните тоталитарни демокрации отказват и се съюзяват с Хитлер и разкъсват Чехословакия. В тази политика участват Полша и Унгария също.
Нищо не съм пласирал, просто питах Егуо какво смята за тези твърдения за съюз между СССР и Райха, той каза, че са пропаганда. Не знам защо пак започваш с теориите, че западните страни са му били съюзници, това е съвсем отделен въпрос. Но по твоите критерии, по които ги изкарваш съюзници- подписване на договори, подкрепа за завоеванията на Хитлер, опити за омиротворяването му, същите неща ги е правил и Съветският съюз- подписват пакт за ненападение с тайни клаузи, поделят си цялата Източна Европа, одобряват и немските завоевания там като това на Полша, дори и ги снабдяват с много суровини до 41-ва. По твоите критерии не излиза ли че и СССР им е бил съюзник?
vassiln написа:
вт дек 01, 2020 7:29 am
Егуо, много, хм, напрегнато се изразявате. "Ты выбрал путь конфронтации, критики и злобы."
Като ви чете човек, ще си помисли, че на запад от границите ви живеят някакви идиоти, дето през цялото време си мислят само как да напакостят на Русия.
Конкретно около началото на ВСВ, има някои моменти, в които СССР не е целият в бяло, ако мога така да се изразя. Например:
- освободихте Прибалтика;
- освободихте Карелия;
- освободихте източна Полша;
- освободихте Молдова.
И ако някой при тази поредица ви каже, сте имали намерение да продължите с освобожденията, вече се вади арсенала с доводи за русофобската пропаганда, англосаксонците и информационната им война и так далее.
Но освободителните ви походи са факт. Или са русофобска измислица?
Ако не са измислица, защо да смятам, че стратегията ви към Германия (и изобщо) е била отбранителна?
Добре, значи ти си сигурен, че следващата стъпка след тези освободителни походи (че са били освободителни не бих казал, но реално при повечето от тях изобщо не се водят военни действия) е било нападение срещу Германия? А и едно е поход срещу колабиращата Полша или прибалтийците, съвсем на друго ниво е мащабна война срещу най-мощната армия тогава. Защо тогава не извършиха похода в средата на 40-та, когато Вермахта се биеше във Франция, това е бил идеален момент и едва ли щеше да има кой да спре тяхната армада от танкове? А и не ми е известно да има техен специално разработен план за мащабна офанзива срещу Германия, някаква съветска Барбароса (макар че винаги може да се каже, че и да го е имало, може по-късно да е бил засекретен или унищожен).
Восток написа:
чет дек 03, 2020 7:19 pm
Има много хипотези, но по принцип безопасността на Петербург изобщо не е за пренебрегване като аргумент, все пак до преди 20 години това е била столицата на 300 годишна държава.
Така е, имали са притеснения, че градът е бил застрашен, затова още през гражданската война преместват столицата в Москва.

zidan

Мнение от zidan » пет дек 04, 2020 12:03 am

Ихтамнет написа:
чет дек 03, 2020 9:18 pm

Нищо не съм пласирал, просто питах Егуо какво смята за тези твърдения за съюз между СССР и Райха, той каза, че са пропаганда. Не знам защо пак започваш с теориите, че западните страни са му били съюзници, това е съвсем отделен въпрос. Но по твоите критерии, по които ги изкарваш съюзници- подписване на договори, подкрепа за завоеванията на Хитлер, опити за омиротворяването му, същите неща ги е правил и Съветският съюз- подписват пакт за ненападение с тайни клаузи, поделят си цялата Източна Европа, одобряват и немските завоевания там като това на Полша, дори и ги снабдяват с много суровини до 41-ва. По твоите критерии не излиза ли че и СССР им е бил съюзник?
1. Ти не задаваш въпроси, а правиш внушения използвайки питанка в края на изречението за смокиново листо. СССР е враг на Германия, те не са съюзници, а врагове. Те се бият по време на ВСВ един срещу друг. СССР побеждава. Това са факти, които опровергават внушенията ти.

2. За критериите. Финансирането на нацистите в Германия се извършва от англосаксонски елит, те идват на власт благодарение и на подкрепата на англосаксонците.

3. Практичесдки всички европейски държави са в договорни отношения, пактове, споразумения и прочие, с Хитлер през 30-те години, включително Великобритания, Франция, Полша, Италия, Финландия и още и още.

4. Завоеванията на Хитлер в Австрия, Чехословакия през 1938 са подкрепени от британци, французи, италианци, поляци. Цялата политика на западните тоталитарни демокрации е да бутат Хитлер за още и още завоевания ...но на изток, към СССР. Тоесто обективно СССР и Германия са врагове. Сталин се опитва да отложи неизбежния сблъсък, затова прави серия стъпки, които ти си изброил и манипулативно и пропагандно се опитавш да представиш като основа на несъществуващ германско-съветски съюз. Няма такъв. Това е целият замисъл на англосаксонската политика, да сблъскат Хитлер със Сталин, Германия със СССР.

5. Може би го осмисляш, но не пасва на идеологическото страстно желание да изкарваш руснаците виновни за всичко. От кумова срама в края на разсъжденията си поставяш една питанка, за да звучи като въпрос 8-) . Правиш внушения постоянно без обаче да ги подкрепяш с факти, които ти изброих подробно. Освен това манипулативно сглобяваш само данните, които съответстват на тезата ти и отхвърляш другите, които я опровергават. Внушенията са напълно НЕВЕРНИ. СССР и Германия са противници, ДОБРОТО побеждава. СССР побеждава Германия и нейните европейски съюзници агресори - орди от милиони психопати избили 27 млн души !!

6. Изтокът смачка европейските агресори. Това е приказката, която трябва да прочетем на децата си, а не да ги лъжем и да изкривяваме историята.

Ихтамнет

Мнение от Ихтамнет » пет дек 04, 2020 12:40 am

Значи ти подкрепяш теориите на Резун, че Съветския съюз е щял да нападне Германия? И точно СССР ли е доброто, при положение, че е избил милиони през своето съществуване, и в гражданската война, и в Голодомора, и през Втората световна (Катин), и във войните си след това (като Афганистан). И победиха и Изтокът, и Западът, дори и Егуо призна, че без участвието и помощта на САЩ и Англия, изобщо не е сигурно дали са щели сами да успеят да спечелят.

Потребителски аватар
jacksparrow
Регистриран: вт май 08, 2018 12:24 am

Мнение от jacksparrow » пет дек 04, 2020 1:06 am

Единствената картина която има Адолф Хитлер в кабинета си е портрет на Хенри Форд. И се е вдъхновявал от неговата книга "Интернационалните евреи". Това са всеизвестни факти между другото.
#BlackLivesMatter #IStandWithLukashenko

zidan

Мнение от zidan » пет дек 04, 2020 1:42 am

Ихтамнет написа:
пет дек 04, 2020 12:40 am
Значи ти подкрепяш теориите на Резун, че Съветския съюз е щял да нападне Германия? И точно СССР ли е доброто, при положение, че е избил милиони през своето съществуване, и в гражданската война, и в Голодомора, и през Втората световна (Катин), и във войните си след това (като Афганистан). И победиха и Изтокът, и Западът, дори и Егуо призна, че без участвието и помощта на САЩ и Англия, изобщо не е сигурно дали са щели сами да успеят да спечелят.
Значи не четеш какво пиша изобщо, а отново повтаряш удобната за теб манипулативно-пропагандна теза, че СССР щял да напада някого и колко са лоши руснаците.

1. Германия напада СССР. Германия е подтиквана от своите англо-сакноснски съюзници през 30 - те години да търси "жизнено пространство" на изток, да убива и граби източните народи. Точно това правят германците и техните европейско съюзници - сбирщина от психопати, които са избили десетки милиони човешки същества на изток.

2. Полша избива над 50 000 руски войници в концентрационни лагери след войната през 1921, съвсем съзнателно е причинила смъртта на руснаците, затова Полша е агресор и злокобна имперска сила през 20-те и 30-те години на 20 век.

3. Е щом Егуо е "признал", че СССР е спечелил войната с помощта на САЩ и Великобритания, значи със сигурност е така, нищо че фактите показват точно обратното. СССР печели войната срещу европейските орди заради по-добрата си армия, по-доброто си командване и по-големите си ресурси. СССР е качествено и количествено класа над европейски завоеватели отличили се с масови убийства и зверства над източните хора.

4.СССР става военна суперсила, а европейските държавици се превръщат в сателити на двете супер сили. Ако не беше така германците щяха да маршируват в Москва, а не руснаците в Берлин. На теб не ти харесва този факт, нали ? Така се е случило обаче. СССР печели. Европейските орди от масови убийци губят.

5. Защо е добро СССР, защото спасява света от масовите убийци, европейските орди, който може би не знаеш, но през 18 и 19 век завладяват, колонизират практически целия свят. Грабят, убиват в безпрецедентни мащаби. Твоята любима Великобритания е отговорна за стотици милиони човешки жертви в Китай, Индия, Австралия, различни кътчета в Азия, Америка. Спомни си опиумните войни, кой ги предизвиква. Ангрличаните налагат на китайците със сила наркотиците.

6. САЩ водят завоевателни войни в Афганистан от 2001 и в Ирак от 2003, не Русия. Пак си се объркал. Колко милиона са загинали от действията на Сащ във Виетнам, в Камбоджа, в Лаос, в Афганистан, в Ирак, в Сирия и прочие ? Това е зло. Причиняването на смъртта на милиони човешки същества от западните демократични държави е зло. СССР спаси света от западния тоталитаризъм, спаси света от нова още по-страшна колонизация. Русия днес се противопоставя успешно на завоевателните амбиции на западните тоталитарни демокрации - спасиха Сирия, спасиха Венецуела, Куба, Донбас, Крим Абхазия, Южна Осетия, Приднестровието, Либия. Какво щеше да се случи на тези места ако западните хищници или техните местни съюзници бяха избили милиони човешки същества ? Руското оръжие днес предотвратява мащабна война от типа на ВСВ.

7. Ето ти признанието на натовския топ генерал Уесли Кларк. Това е уникален клип, който показва и доказва защо западните държави са тоталитарно зло и са опасни за световния мир и колко ценна е ролята на Русия за възпирането на тези западни психопати. Планирали са 7 войни за 5 години !

vassiln

Мнение от vassiln » пет дек 04, 2020 7:56 am

Восток написа:
чет дек 03, 2020 7:19 pm
vassiln написа:
ср дек 02, 2020 7:44 am
...
Има много хипотези, но по принцип безопасността на Петербург изобщо не е за пренебрегване като аргумент, все пак до преди 20 години това е била столицата на 300 годишна държава. Факт е, че са се опитвали да избегнат войната, което е много странно за съветското ръководство.
Че те Съветите и на други места са действали първо дипломатически, и после военно. Защо пък да не пробват безкръвно? Малките, но горди прибалтийски държавици им дават съгласие за разполагане на бази. И каква полза - скоро и те минават под ножа.
В условиях, когда Латвия и Финляндия отказались оказать Эстонии поддержку, а Великобритания и Франция несмотря на то, что уже находились в состоянии войны с Германией, также отказались её оказать, эстонское правительство пошло на переговоры в Москве, в результате которых 28 сентября был заключён Пакт о взаимопомощи, предусматривающий создание на территории Эстонии советских военных баз и размещение на них советского контингента численностью до 25 тысяч человек[42]. В этот же день был подписан германо-советский договор «О дружбе и границе». Согласно секретному протоколу к нему, условия раздела сфер влияния были пересмотрены: Литва отошла в сферу влияния СССР в обмен на польские земли к востоку от Вислы, отошедшие к Германии. Сталин по окончании переговоров с эстонской делегацией заявил Сельтеру[43]: «правительство Эстонии действовало мудро и на пользу эстонскому народу, заключив соглашение с Советским Союзом. С Вами могло бы получиться, как с Польшей. Польша была великой державой. Где теперь Польша?».
От тук.

А тук е първоизточника.
Както впрочем се случи и в Крим и по-рано в Афганистан - присъствието на отделни руски/съветски войскови части в един момент води до пълна окупация. Така че най-вероятно СССР нямаше да се задоволи с няколко острова и една база.

Освен това, Финландия е имала малък, но горд народ, обаче и добре организирана армия. И добра география.

Ихтамнет

Мнение от Ихтамнет » пет дек 04, 2020 10:40 am

zidan написа:
пет дек 04, 2020 1:42 am
Значи не четеш какво пиша изобщо, а отново повтаряш удобната за теб манипулативно-пропагандна теза, че СССР щял да напада някого и колко са лоши руснаците.

1. Германия напада СССР. Германия е подтиквана от своите англо-сакноснски съюзници през 30 - те години да търси "жизнено пространство" на изток, да убива и граби източните народи. Точно това правят германците и техните европейско съюзници - сбирщина от психопати, които са избили десетки милиони човешки същества на изток.

2. Полша избива над 50 000 руски войници в концентрационни лагери след войната през 1921, съвсем съзнателно е причинила смъртта на руснаците, затова Полша е агресор и злокобна имперска сила през 20-те и 30-те години на 20 век.

3. Е щом Егуо е "признал", че СССР е спечелил войната с помощта на САЩ и Великобритания, значи със сигурност е така, нищо че фактите показват точно обратното. СССР печели войната срещу европейските орди заради по-добрата си армия, по-доброто си командване и по-големите си ресурси. СССР е качествено и количествено класа над европейски завоеватели отличили се с масови убийства и зверства над източните хора.

4.СССР става военна суперсила, а европейските държавици се превръщат в сателити на двете супер сили. Ако не беше така германците щяха да маршируват в Москва, а не руснаците в Берлин. На теб не ти харесва този факт, нали ? Така се е случило обаче. СССР печели. Европейските орди от масови убийци губят.

5. Защо е добро СССР, защото спасява света от масовите убийци, европейските орди, който може би не знаеш, но през 18 и 19 век завладяват, колонизират практически целия свят. Грабят, убиват в безпрецедентни мащаби. Твоята любима Великобритания е отговорна за стотици милиони човешки жертви в Китай, Индия, Австралия, различни кътчета в Азия, Америка. Спомни си опиумните войни, кой ги предизвиква. Ангрличаните налагат на китайците със сила наркотиците.
1. Не съм казвал, че Съветският съюз е щял да напада Германия, ти сам намекна за това, спомена, че са били врагове, че СССР усилено се е готвил за война с тях, знаеш, че Сталин тогава не е вярвал на информациите, че Райха се е подготвял за нападение, така че единствената възможност остава да е самият той да е планирал такова. Поне така излиза според твоите твърдения.

2. Съветският съюз също е избивал полски военни, и във войната им през 20-те, и особено през ВСВ, а и още Руската империя е потушавала въстанията им с кръв и жестокости, по твоята логика излиза, че и Русия е "агресор и злокобна имперска сила".

3. А дали е щял да спечели, ако западните страни не се биеха срещу немците заедно от него, ако нямаше ленд лийз, ако Германия не трябваше да праща армии на фронтовете в Африка, в Италия, в Западна Европа? Ако ги нямаше стратегическите им бомбардировки над Германия дали Вермахта нямаше да е много по-добре снабден и по-боеспособен на Източния фронт? А ако американците не се биеха срещу Япония, можеше и тя да нападне в Сибир, както опитва няколко пъти преди войната.

5. Аз не съм казвал, че западните империи са били добри или морални, както ти за СССР, като игнорираш всичките му зверства и престъпления. Относно колониализма, не забравяй, че точно Руската империя е била един от най-големите завоеватели и колонизатори, завладява Полша, Източна Европа, Кавказ, Централна Азия, Сибир, и всякаква съпротива срещу нея е потапяна в реки от кръв. След като тя се разпадна пък СССР бързо последва примера й и отново завладя тези територии в гражданската война и през ВСВ, отново с много жестокости и с безмилостна разправа срещу всеки опит за съпротива. С какво Руската империя/СССР са по-добри от останалите колониални империи, че едните ги наричаш стожер на доброто, а другите орди, колонизатори, масови убийци? И защо реши, че британците са ми любимци, аз никога не съм натяквал симпатиите си към тях (защото и нямам такива), както ти правиш с твоите към СССР. Ти преди мислеше и, че съм привърженик на Полша, последно на коя от двете съм, и то при положение, че за никоя от тях не съм говорил, че са Доброто, че са светли сили или че враговете им са дяволи и масови убийци.

vassiln

Мнение от vassiln » пет дек 04, 2020 1:33 pm

Като чета Zidan, почвам да се чудя в СССР не е ли имало милиони избити, разселени в пустощта, концлагери и така нататък.

Потребителски аватар
T-72
Site Admin

Мнение от T-72 » пет дек 04, 2020 3:57 pm

vassiln написа:
пет дек 04, 2020 1:33 pm
Като чета Zidan, почвам да се чудя в СССР не е ли имало милиони избити, разселени в пустощта, концлагери и така нататък.
Няма бе, и голодомор не е имало, гражданска война и т.н . Престани да вярваш на западната пропаганда!

zidan

Мнение от zidan » пет дек 04, 2020 8:22 pm

Ихтамнет не познаваш фактите за ВСВ, като прибавим русофобската ти идеология се получава крайния резултат - западна пропаганда. Обяснявам подробно защо грешиш, обърни внимание, че ти систематично пренебрегваш факти, които опровергават русофобските ти опорки.

1. Германия и нейните европейски съюзници нападат СССР. 4 милионо евро психопати нахлуват в СССР и избиват 27 милиона руски граждани. СССР не се подготвя за атака, а за отбрана. Няма сериозен историк, който да твърди друго, освен разбира се обичайните русомразци уредили се със съответния грант в съответното "независимо" НПО.

2. Стратегическите бомбардировки на САЩ и Великобритания не оказват съществено влияние върху конфликта до средата на 1944. Толкова са немощни, че основно разорават немските ниви, но не и важната инфраструктура. В края на войната разрушенията вече са факт, но така или иначе СССР вече е спечелил и победата му е въпрос на време. Унищожаването на Дрезден се случва през февруари 1945 г. Разбираш ли колко е нелепа тази опорка, която пласираш ?
https://www.dw.com/bg/%D0%BA%D0%BE%D0%B ... a-18256806

3.Сащ и Веуликобритания отварят реален втори фронт срещу германските и европейските масови убийци едва през средата на 1944. СССР вече е спечелил битките за Сталниград, свалил е блокадата на Ленинград, печели и битката при Курск - последната възможност на Хитлер да обърне войната. Най-трудното е минало, изходът от войната е решен. Африканските битки на англосаксонците срещу хитлеристите и европейските орди през 1942 г са смехотворни като количество и качество. Там нищо не се решава.

4. Япония воюва срещу СССР още през 1938 и особено през 1939 г. 75 хилядна японска армия е разгромена от червената армия, Жуков лично участва в разбиването на японците край Халкин Гол през август и септември 1939г. Победата е пълна. Япония не отваря втори фронт срещу СССР защото е победена и неспособна да го направи, а не защото не иска. Те имат морски потенциал, но сухопътни операции срещу СССР за тях е равносилно на самоубийство. Това отлично разбраха герамнско-европейските орди в периода 1941-1945г.
https://bg.rbth.com/history/328337-izto ... halhin-gol

5. Най-упоритата западна пропагандна опорка, която Ихтамнет пласира е за "жертвите" на СССР. Литва, Латвия, Естония, Финландия, Полша, Румъния били жертви. Това е вторият най-голям русофобски мит, който се разпространява от десетилетие и е разбирасе пълна лъжа. Изброените държави или народи не са жертви, а са агресори. Те са СЪЮЗНИЦИ НА ХИТЛЕР, ТЕ СА УЧАСТВАЛИ В УБИЙСТВОТО НА МИЛИОНИ ЧОВЕШКИ СЪЩЕСТВА. Темата е толкова огромна, материалите за престъпленията на въпросните европейски психопати са добре известни на историците. Ето един пример - казусът с "жертвата" Литва.
https://rusofili.bg/%D1%80%D1%83%D1%82% ... B8-%D0%B6/

"литовската журналистка даде интервю за TUT.BY. От разказа ѝ научаваме шокиращи подробности за убийствата на 200 хиляди евреи в Литва (10% от населението ѝ към онзи момент), защо много литовци до ден днешен не могат да се примирят с грозната истина"

6. За привържениците на "голодомрската опорка". Може ли да ми обясните защо никога не споделяте този ФАКТ: "Рута Ванагайте: В Литва са погребвали живи еврейски деца. Светът трябва да знае това!" Каква "жертва" е Литва, която е организирала ГЕНОЦИД, масово избиване на 10 % от населението си - над 200 000 души са унищожени физически, за какъв голодомор и за какви пет лева си говорим. Това е толкова постресаващо, а ихтамнет не го знае ? Защо не го знае, защото не иска да го знае, защото не го вълнува реално, защото оборва опорката му.

7. Европейските агресори са зло, те бяха победени от добрия СССР през ВСВ. Светът бе спасен от европейския тоталитаризъм, защото ВСИЧКИ, абсолютно всички тоталитаризми са родени в недрата на Европа - на Германия, на Франция, на Великобритания, на Италия- нацизъм, фашизъм, либерализъм, джендъризъм, комунизъм. А какво е онова, което се е случило в СССР - авторитарно управление основаващо се на държавен капитализъм. При комунизмът няма държави, така е по теория. СССР не отговаря на нито едно условие, за да бъде характеризиран като комунизъм, на нито едно. Ама понеже западната прлпаганда така твърди, значи е вярно. Западната пропаганда твърдеше до 16 век, че слънцето обикаля около Земята и гореше учените опровергаващи западната пропаганда !

Е, върти ли се слънцето около земята, е вярна ли е западната пропаганда ? Тоталитаризмът е зло, тоталитаризмите са европейски рожби, Русия спря европейските тоталитаризми в това се състои нейната историческа мисия.

Лудост е да говорим против тоталитаризмите, а дори не знаем кои са неговите родители. Маркс е роден в Германия, но живее и във Великобритания и описва прекрасно тоталитарнтаа същност на британската държава от втората половина на 19 век!

Потребителски аватар
Восток

Мнение от Восток » нед дек 06, 2020 1:13 am

vassiln написа:
пет дек 04, 2020 7:56 am
Че те Съветите и на други места са действали първо дипломатически, и после военно. Защо пък да не пробват безкръвно? Малките, но горди прибалтийски държавици им дават съгласие за разполагане на бази. И каква полза - скоро и те минават под ножа.

Освен това, Финландия е имала малък, но горд народ, обаче и добре организирана армия. И добра география.
А, то няма абсолютно никакви гаранции, че Финландия нямаше да бъде орязана дори по- жестоко с територии, ако се бяха съгласили на съветските искания. СССР е нелогична и непредвидима държава, аз затова споменах и Турция, Сталин съвсем открито денонсира договора от 1921 и казва насред Потсдам, че си иска териториите. :mrgreen:

Иначе, да, финландците ги спасява къде география, къде резултатите от Зимната война, Сталин в един момент наистина се е виждал като "собиратель земель русских" и наистина освен Финландия, която остава неутрална и дадените земи на Турция, всички други територии от преди преврата или са в състава на СССР или са превърнати в сателити.

Всъщност, сега се сещам, че той и в северен Иран се опитва да играе, пак сфера на влияние на Руската Империя...

Eguo

Мнение от Eguo » пон дек 07, 2020 10:42 am

Архивные фото.

Венгерские палачи и каратели убивают мирных жителей (заложников) используя советское оружие.
Этот подлый прием у нацистских войск часто использовался с целью последующей пропаганды
для обвинения Советских войск.
Изображение

zidan

Мнение от zidan » пон дек 07, 2020 2:39 pm

Едно от най-трагичните масови убийства, извършени от европейските орди, германци и украински крайни националисти избиват над 30 хиляди мирни и свободни гражданина на СССР.
Изображение

"За два дни - на 29 и 30 септември 1941 година - в покрайнините на Киев са разстреляни 33 771 души"

" Разстрелите в Бабий Яр са една от най-масовите екзекуции на хора през Втората световна война."

В масовите убийства, освен типичните европейски орди участват и така наречените украински ултранационалисти, дали са точно бандеровци или други подобни психопати, е без значение.

"Американският историк Тимъти Снайдър отбелязва специално факта, че в разстрелите са участвали не само представители на нацистките служби за безопасност SD и на SS, но и редови германски полицаи, както и офицери и войници от Вермахта.

Германският историк Йорг Баберовски обръща внимание и на това, че някои местни колаборационисти са оказвали активно съдействие на нацистите: „Украинските националисти трябваше отдавна да са се замислили над това каква роля в тази ужасяваща трагедия са играли самите украинци. Докато те не сторят това, не може да става дума за никакво осмисляне на миналото“

https://www.dw.com/bg/%D0%B1%D0%B0%D0%B ... a-55253808

Отговори