Археогенетика на Европа от бронзовата епоха - от изследването на Райх и Лазаридис от 2016-та

До Великите географски открития
admin
Site Admin
Регистриран: съб апр 21, 2018 12:30 pm

Археогенетика на Европа от бронзовата епоха - от изследването на Райх и Лазаридис от 2016-та

Мнение от admin » ср авг 14, 2019 9:16 am

Археогенетика на Европа от бронзовата епоха - от изследването на Райх и Лазаридис от 2016-та. Според изследването, съвременните българи могат да бъдат представени като смесица между 60% централноевропейски племена от бронзовата епоха, с корени в ямна, т.е. бойна брадва и бел бийкър и 40% племена от бронзовата епоха на кавказ с корени в халколитен и неолитен Иран, т.е. прабългарите. Ами траките, ще попита любознателния автохтонец. Около 0%. А неолитните фермери и варненските златари? Пак около 0%, отговаря изследването. Съвременните българи са разположени в клин между европейската бойна брадва (която, междувпрочем,освен със славяни, е свързана и с келти, латино-италийци и германци), кавказката бронзова епоха и иранския неолит. Траки и неолитни фермери също присъстват на графиката, всеки може да види къде, анотирал съм ги. Ако съвременните българи бяха свързани с траките, над нас трябваше да има някакъв древен хипотетичен народ - обаче има празно прострранство. Отново, графиката е от изследване на Райх и Лазаридис, публикувано в нейчър през 2016, което може да бъде прочетено тук
https://dash.harvard.edu/bitstream/hand ... 003663.pdf

Изображение

Потребителски аватар
thorn
Site Admin
Регистриран: съб апр 21, 2018 10:56 pm

Re: Археогенетика на Европа от бронзовата епоха - от изследването на Райх и Лазаридис от 2016-та

Мнение от thorn » ср авг 14, 2019 11:14 am

Много са ми интересни такива иззследвания, но доста трудно се ориентирам в тях. Имам нужда някой да ми ги "смели". Затова и съответните теми в бгннаука само ги чета.

Отговори